Nusprendus internetinę svetainę kurti ir pačiam prižiūrėti serverį, išsirinkus serverį, sekantis svarbus darbas yra teisingai ir patogiai jį sukonfigūruoti naudojimui.
Geriausia iškarto įsidiegti serverio valdymo pultą (SVP; angl. Web Hosting Control Panel). Juos galima būtų skirstyti į mokamus ir nemokamus. Kurį rinktis - jūsų pačių reikalas.
Sekantis žingsnis - išsirinkti turinio valdymo programą (TVP; angl.CMS - Content management system).
Nemokama antivirusinė programa: AvastHomeEdition-English
Nemokama tinklapių apsaugos programa: Deadlock-English
Nemokama blogų programa WordPress v.2.9.2: WordPress v.2.9.2
WordPress sulietuvinimo paketas: WordPress-Sulietuvinimas
Sulietuvintas WordPress v.2.9.2-LT: WordPress v.2.9.2-LT
Kodekai: mano naudojami
Internetinės svetainės (tinklapio) egzistavimui būtinos dvi sąlygos: internetinis vardas ir vieta kurioje talpinama informacija.
Internetinis vardas (adresas) tai yra tam tikrų simbolių rinkinys, kuris suvedamas į internetinę naršyklę tam, kad pasiekti internetinę svetainę, t.y. vietą, kurioje talpinama informacija.
Svetainės sukūrimas – tai procesas, kurio metu parenkamas tinklapio dizainas ir svetainė paruošiama informacijos suvedimui.
Svetainės palaikymas – tai pastovus patalpintos informacijos atnaujinimas, aktualios informacijos iškėlimas, nebereikalingos informacijos panaikinimas arba archyvavimas.
Internetinės svetainės vieta, kurioje talpinama informacija kitaip dar vadinama "priegloba" (hostingas). Tam, kad suprasti kas yra "priegloba", reikia išsiaiškinti kas yra serveris. Serveris - tai kompiuteris, kuris pastoviai (24 valandas per parą, 365 dienas per metus) veikia be sutrikimų ir yra prijungtas prie gero internetinio kanalo ir visada yra pasiekiamas iš bet kurio pasaulio taško, kuriame yra internetas.
Naudojamos trys pagrindinės "prieglobos" rūšys: priegloba bendrame serveryje (share hostingas), VPS ir dedikuotas (skirtasis) serveris.
Priegloba bendrame serveryje (angl.-„share hosting“) paprastai vadinamas tiesiog hostingu. Tai paprasčiausias vietos informacijai išskyrimas bendrame serveryje, nereikalaujantis didelių piniginių kaštų iš vartotojo pusės.
„Dedikuotas serveris“ (angliškai dedicated server) - tai pilnai naudojamas atskiras serveris, pasižymintis aukštos paslaugų kokybės bei garantijos, didelėmis energijos sąnaudomis, bei dideliais piniginiais kaštais. Jame paprastai kuriamos visos kitos paslaugos.
VPS - Virtualiai privatus serveris arba virtualiai dedikuotas serveris – tai galingas, serveris, kuris pasižymi virtualizavimo galimybėmis, t.y. jame galima serverį suskaidyti į keliolika (keliasdešimt) įvairaus pajėgumo virtualiai privačių serverių. Kiekvienas VPS turi atskirą operacinę sistemą, IP adresą, bei skirtus resursus. VPS vienas nuo kito yra patikimai izoliuoti saugumo prasme ir nėra net teorinės galimybės sužinoti kas darosi kaimyniniame VPS. Dažniausiai naudojama atviro kodo OpenVZ, KVM (laikoma perspektyviausia atviro kodo virtualizacija), XEN, bei komercinis Citrix (komercinis XEN analogas), rečiau komercinė Virtuozzo programinė įranga. Gana retai naudojama VMware. OpenVZ suteikia geriausią našumą, keičiamumą, talpinimo tankį, dinaminį resursų valdymą, administravimo paprastumą.
Tam kad severyje esanti informacija būtų teisingai pasiekiamas iš bet kokio pasaulio taško, kuriame yra internetas, serveris turi būti teisingai sukonfigūruotas. Paprasto hostingo atveju, paslaugos tiekėjas praktiškai tai padaro už internetinės svetainės savininką ar svetainės kūrimo specialistą. Jei naudojamas dedikuotasis serveris arba VPS, paprastai reikia paruošti ir sukonfigūruoti serverį pačiam.